Przeciętny konsument używa plastikowych opakowań praktycznie do wszystkiego: zakupów, przechowywania żywności, zbierania odpadów. Mało kto zastanawia się nad tym, gdzie trafiają zużyte opakowania i jakie są ich losy w środowisku.
Jakie są źródła obojętności i czemu może ona służyć, tłumaczy Wojciech Eichelberger.
Dlaczego niebycie obojętnym na ludzką krzywdę jest trudne i o roli solidaryzowania się z ofiarami przemocy opowiada prof. Joanna Mizielińska z Instytutu Psychologii PAN.
Nieuświadomionym zagrożeniem dla naszego zdrowia na obszarach pogórniczych są podziemne pożary. Czy możemy je rozpoznawać zawczasu i się przed nimi chronić?
Na Ziemi występują różnorodne minerały i skały, które zachwycają swoim pięknem i różnorodnością. Najczęściej spotykamy je w formie stałej lub też jako składniki mineralne rozpuszczone w wodzie.
Jak to możliwe, że Bóg pozwolił na istnienie i działanie Auschwitz-Birkenau i Kołymy? Jak może ze spokojem patrzeć na Morze Śródziemne, które staje się grobem dla tysięcy Jego dzieci? Skąd pochodzi zło i czy Bóg jest na nie obojętny?
Kontakt ze sztuką jest jak trening wrażliwości, empatii, tolerancji i interpretacji.
Woda to zadziwiająca substancja, której wyjątkowe właściwości determinują warunki na naszej planecie i powodują, że życie w takiej formie, jaką znamy, może istnieć. Czy woda jest obojętna? Odpowiedź nie jest oczywista i zależy od kontekstu pytania. Tak, nie, czasem...
O obojętności w świecie zwierząt i o tym, czy człowiek mimo wielkich starań może oderwać się od swojej biologicznej natury.
O najsilniejszym na świecie impulsowym źródle neutronów – cząstek obojętnych elektrycznie.